Prestižní cenu Makropulos získala Charita Nový Hrozenkov

Prestižní cenu Makropulos získala Charita Nový Hrozenkov

Již tradičně se u příležitosti Mezinárodního dne seniorů na scéně Stavovského divadla v Praze uskutečnilo předávání Ceny Makropulos za péči o seniory, které každý rok pořádá občanské sdružení Život 90. Cenu Makropulos představitelům Charity Nový Hrozenkov předala náměstkyně ministra zdravotnictví Lenka Teska Arnoštová. Na slavnostní ceremoniál navázalo benefiční představení Audience u královny od Petera Morgana.

Hlasí se sociální autobus a tipy na výlet v říjnu

Hlasí se sociální autobus a tipy na výlet v říjnu

Pojeďte s námi na výlet sociálním autobusem. Máme pro vás nové tipy na výlety za zábavou, kulturou či věděním v měsíci říjnu. Více info naleznete na Sociální autobus v záložce Kam vyrazit. Náš autobus je nízkopodlažní, bezbariérový, uzpůsobený pro převoz až šesti vozíčkářů, nebo max. 16 cestujících.

27. záři Vás zveme mezi nás

27. záři Vás zveme mezi nás

Charita Nový Hrozenkov zve všechny příznivce a nejen je na  DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ , který se uskuteční 27. září 2017 na všech pobočkách Charity - tedy v Karolince, Novém Hrozenkově i Halenkově.

Přijďte se podívat, ale třeba taky poradit. Zjistíte, jak velký akční rádius naše služby mají -  s čím vším vám můžeme býti nápomocni.

Jedinečná možnost, kterou by bylo škoda nevyužít!!!

Hlasí se sociální autobus a tipy na výlet v září

Hlasí se sociální autobus a tipy na výlet v září

Pojeďte s námi na výlet sociálním autobusem. Máme pro vás nové tipy na výlety za zábavou, kulturou či věděním v měsíci září. Více info naleznete na Sociální autobus v záložce Kam vyrazit. Náš autobus je nízkopodlažní, bezbariérový, uzpůsobený pro převoz až šesti vozíčkářů, nebo max. 16 cestujících.

POZOR: Léto s bábi a dědou - Piknik v trávě se přesouvá na 27.8.

POZOR: Léto s bábi a dědou - Piknik v trávě se přesouvá na 27.8.
Kvůli nepřízni počasí "Piknik v trávě" v rámci akce "Léto s bábi a dědou" odložen na 27. 8.

Těšíme se na vás...

Vyhlašujeme výběrové řízení

Vyhlašujeme výběrové řízení

Naše organizace vyhlašuje výběrové řízení na pozici vedoucí Charitní pečovatelské služby. Přihlášky v elektronické podobě lze zasílat do 14.8. 2017 na email: reditel@nhrozenkov.charita.cz.

 

Kontejner pro Haiti

Kontejner pro Haiti

Pomozme Arcidiecézní charitě Olomouc naplnit 14 tunový kontejner pro Haiti - jednu z nejchudších zemí světa. Potřebuje se: vybavení pro šicí dílnu, školní pomůcky, židle a lavice, sportovní potřeby, zdravotnické potřeby, letní oblečení a obuv, hygienické potřeby, nářadí, moskytiéry. 
Věci uložené v krabicích, šicí stroje bez obalu (pouze mechanické) můžete přinášet do našeho Víceúčelového charitního domu na Halenkově celé prázdniny - každé úterý a čtvrtek od 8 do 11 hodin a v pondělí a ve středu od 13 do 16 hodin.
Více se o projektu dozvíte na: www.haiti.cz

Pamatuju, pamatuješ, pamatujeme…

Pamatuju, pamatuješ, pamatujeme…

„Představte si, že mne pan Hrubeš poznal, a to jsme se nevím, jak dlouho neviděli,“ neskrývala svou radost paní Píšková. A poznal ji pouze po hlase - pan Hrubeš totiž nevidí. S paní Píškovou se v Domě pokojného staří v Novém Hrozenkově - Čubově potkávali, když sem před dvěma lety vozila svého nemocného manžela na odlehčovací pobyt.

Vyhrál Hroch a odměny jsou na cestě

Vyhrál Hroch a odměny jsou na cestě

I na těchto našich webových stránkách jste možná před časem zaznamenali informaci o soutěži, ve které jsme hledali jméno pro náš sociální autobus. Návrhů i s obrázky autobusu se sešlo úctyhodných 220 a připutovaly k nám z blízka i daleka. A jakéže jméno jsme nakonec pro náš autobus vybrali?

HROCH - což je zkratka pro hrozenkovskou charitu. Tento návrh nám zaslalo rodinné centrum Kaštánek z Valašských Klobouk.

Neobyčejná kuchařka

Neobyčejná kuchařka

Různé pokrmy, které však mají jedno společné – recepty na ně, stejně jako na spoustu dalších dobrot „vyzvěděly“ děti halenkovské základní školy u svých babiček a dědečků a naleznete je v kuchařce s názvem Vaříme s babičkou aneb Kuchařka (nejen) valašských receptů sesbíraných dětmi z Halenkova a okolí.

Kuchařka je k dostání v sídlech Charity v Halenkově, Novém Hrozenkově i Karolince, brzy také např. v IC ve Velkých Karlovicích a dalších. Její koupí pomůžete zakoupit speciální zvedací zařízení, které zpřijemní a usnadní život obyvatelům Domu pokojného staří v Novém Hrozenkově.

Hlasí se sociální autobus a tipy na výlet v červenci

Hlasí se sociální autobus a tipy na výlet v červenci

Pojeďte s námi na výlet sociálním autobusem. Máme pro vás nové tipy na výlety za zábavou, kulturou či věděním v měsíci červenci. Více info naleznete na Sociální autobus v záložce Kam vyrazit. Náš autobus je nízkopodlažní, bezbariérový, uzpůsobený pro převoz až šesti vozíčkářů, nebo max. 16 cestujících.

Páteční dopoledne 12. května mělo sváteční nádech, aneb předání výtěžku z Frzegulu

Páteční dopoledne 12. května mělo sváteční nádech, aneb předání výtěžku z Frzegulu

Naše paní ředitelka a pan starosta obce Halenkov se vydali předat výtěžek z I. Halenkovského frzegulu oběma chlapcům, kterým byla akce věnována. Dle plánu byl výnos rozdělen na 3 díly - 2 na chlapce a 1 na Charitu Nový Hrozenkov. Z celkového výtěžku 20 206 Kč - obdrželi chlapci každý 6 800 Kč, zbylá část 6 606 půjde na Víceúčelový charitní dům v Halenkově.

DĚKUJEME JEŠTĚ JEDNOU VŠEM ÚČASTNÍKŮM FRZEGULU.

Hlasí se sociální autobus a tipy na výlet v červnu

Pojeďte s námi na výlet sociálním autobusem. Máme pro vás nové tipy na výlety za zábavou, kulturou či věděním v měsíci květnu a červnu. Více info naleznete na Sociální autobus v záložce Kam vyrazit. Náš autobus je nízkopodlažní, bezbariérový, uzpůsobený pro převoz až šesti vozíčkářů, nebo max. 16 cestujících.

Slavnostní setkání pod Pražským hradem

Slavnostní setkání pod Pražským hradem

10. května jsme se totiž zúčastnili slavnostního předání daru od Diplomatic Spouses Association Prague, která nám přispěla 50 000 kč na stropní zvedací systém pro Dům pokojného stáří. Bylo to milé setkání v úžasných historických prostorech. DĚKUJEME Diplomatic Spouses Association Prague ZA JEJICH PŘÍZEŇ.

Program Denního stacionáře Slunečnice v květnu 2017

Program Denního stacionáře Slunečnice v květnu 2017

Představujeme květnový program akcí pro veřejnost v Denním stacionář Slunečnice.

Můžete se těšit na návštěvu přehlídky vojáků a vozidel I. československého armádního sboru na Vsetíně, stavění máje, Májová pobožnost u kapličky ve Skaličí, pečení, cvičení na venkovním fitness pro seniory a také výlet na Kohútku

Všichni jsou srdečně vítáni!

Koncert (nejen) maminkám, aneb swingujeme na Valašsku

Koncert (nejen) maminkám, aneb swingujeme na Valašsku

Máte rádi swing? Pak si nenechte ujít koncert Melody Gentlemen v Novém Hrozenkově. Koncert pořádaný ke dni matek pro všechny maminky a nejen jim. Ať je Vám 20, 50 anebo 80 těšíme se na Vás.
Vstupné: 50 Kč (možné i v předprodeji na našich střediscích - Halenkov 191, Nový Hrozenkov 124, Karolinka - Nábřežní 175)

Frzegul již tuto poslední dubnovou neděli

Frzegul již tuto poslední dubnovou neděli

I. HALENKOVSKÝ FRZEGUL – soutěž o nejlepší FRGÁL – ZELÉ – GULÁŠ.To si nemůžete nechat ujít. Spousta dobrého jídla, hudby a navíc podpoříte dobrou věc. Výtěžek z prodeje soutěžních pochutin půjde na dobročinné účely. Pořádá obec Halenkov a Charita Svaté rodiny Nový Hrozenkov. Všichni jsou srdečně zvání.

Sociálním autobusem na zahradní trhy

Sociálním autobusem na zahradní trhy

Příjměte pozvání a vydejte se s námi na zahradnické trhy Valašská zahrada. Jde o největší výběr sadby, květin a okrasných dřevin na jednom místě. KDE: V areálu camp Sport TJ v Rožnově p. Radh. CENA: 100,- Kč plus vstupné do areálu: plné 50,- Kč, zvýhodněné pro seniory 30,- Kč. ODJEZD: v 8:30 hod. Halenkov (kostel), dále BUS zastávky – Nový Hrozenkov, Karolinka, Velké Karlovice.Sociální autobus Charity Svaté rodiny Nový Hrozenkov má umožněn příjezd až k samotnému místu. Zúčastnit se tedy mohou i osoby hůře se pohybující či vozíčkáři.

Závazné přihlášení na telefonu: 734875592

Hlásí se sociální autobus a tipy na výlet

Hlásí se sociální autobus a tipy na výlet

Pojeďte s námi na výlet sociálním autobusem. Máme pro vás nové tipy na výlety za zábavou, kulturou či věděním v měsíci květnu. Více info naleznete na Sociální autobus v záložce Kam vyrazit. Náš autobus je nízkopodlažní, bezbariérový, uzpůsobený pro převoz až šesti vozíčkářů, nebo max. 16 cestujících.

Den zdraví s Charitou a vzácnými hosty Svatoslavem Galíkem a Martinem Vráblíkem

Den zdraví s Charitou a vzácnými hosty Svatoslavem Galíkem a Martinem Vráblíkem

Ve čtvrtek 20. dubna se konal Den zdraví s charitou, jehož součástí bylo i slavnostní otevření venkovního fitness pro seniory, které se nachází v bezprostřední blízkosti Víceúčelového charitního domu na Halenkově. Mrazivé počasí „posilování na vzduchu“ příliš nepřálo, přesto se našli tací, kteří přístroje vyzkoušeli.

Otevíráme fitness pro seniory

Otevíráme fitness pro seniory

20. 4. v 9:30 u nás přivítáme milé hosty ze světa sportu - pány SVATOSLAVA GALÍKA (orientační běh) a MARTINA VRÁBLIKA (alpské lyžování). Neváhejte a přijměte pozvání k besedě s nimi ku příležitosti slavnostního otevření VENKOVNÍHO FITNESSS ZAŘÍZENÍ PRO SENIORY na zahradě Víceúčelového charitního domu na Halenkově. Fitness zde vzniklo díky podpoře NADACE ČESKÉ SPOŘITELNY.

Koledníci na bruslích

Koledníci na bruslích

V sobotu 1. 4. 2017 uspořádala Charita Svaté rodiny Nový Hrozenkov „bruslení za odměnu“, jež bylo věnováno všem dětem, které koledovaly při Tříkrálové sbírce.

Víte, co je frzegul?

Víte, co je frzegul?

Pomoc člověku, schopnost se rozdělit a dát polovinu potřebnému, je čin, který bývá přisuzován svatému Jiří. Dne 30. dubna, nedlouho po jeho jmeninách, budou mít Halenkovjané (a nejen oni) možnost připojit se k jeho odkazu a podpořit dobrou věc. Právě tento den, od 9:00 hodin, pořádá Obecní úřad Halenkov ve spolupráci s Charitou Svaté rodiny Nový Hrozenkov na prostranství před obecním úřadem I. HALENKOVSKÝ FRZEGUL, neboli valašskou konzumní olympiádu ve třech disciplínách: frgál, zelé, guláš. Výtěžek z prodeje soutěžních pochutin bude přerozdělen Charitou Svaté rodiny Nový Hrozenkov mezi místní handicapované děti a Denní stacionář Slunečnice na Halenkově.

Jen nebýt sám

Jen nebýt sám

Ze setkání seniorů ve Velkých Karlovicích

Je páteční odpoledne 23. března.  Sluníčko svítí, ptáci pějí jak z gramodesky a červená auta Charity Svaté rodiny Nový Hrozenkov se řadí do štrúdlu na parkovišti před kostelem Panny Marie Sněžné ve Velkých Karlovicích. Pečovatelky právě svážejí seniory ke mši svaté, která je obětována za všechny klienty Charity Svaté rodiny a také za její zaměstnance. Mši sv. celebruje P. Rastislav Kršák.

Jak vyrobit březovou metlu?

Jak vyrobit březovou metlu?

Tak přesně na tuto otázku se pokoušeli nalézt praktickou odpověď klienti a návštěvníci Stacionáře Slunečnice na Halenkově. Nápomocen jim při tom všem byl Martin Fila, řemeslník z Valašských Klobouk. A že bylo, na co se dívat.                      (ren)

 

Výstava fotografií Josefa Vrážela trvá do 30. 4.

Výstava fotografií Josefa Vrážela trvá do 30. 4.

Už jsou tomu dva týdny, co byl náš Dům pokojného stáří plný nepokojného štěbetání. Za krásných zvuků violy, kontrabasu a zpěvu jsme odstarovali putovní výstavu výjimečných fotografií Josefa Vrážela. Výstáva v prostorech Domu trvá až do 30.4. Všichni jsou srdečně zváni. Dveře otevřeny denně až do podvečerních hodin.

Kde: Dům pokojného stáří, Nový Hrozenkov 124

                               Kdy: do 30.4. 2017

Pojmenujte s námi náš sociální autobus

Pojmenujte s námi náš sociální autobus

Jak se bude jmenovat?
Rádi bychom dali jméno našemu sociálnímu autobusu, proto vyhlašujeme SOUTĚŽ vašich nápadů a obrázků, jak vidíte náš autobus právě Vy!

Zveme na besedu s P. Juanem Provechem

Zveme na besedu s P. Juanem Provechem

Zveme vás na zajímavou besedu o řádu augustiniánů a církevních restitucích, kterou zahajujeme cyklus charitních besed se zajímavými a ve své oblasti i velice známými osobnostmi, které stojí za to si vyslechnout. Prvním z nich je P. Juan Provecho, představený augustiniánů v České republice.

Natáčíme film o sdílené péči na Valašsku

Natáčíme film o sdílené péči na Valašsku

Do Charity přijeli filmaři a od 21. do 23. února natáčeli záběry charitních služeb pro seniory na Hornovsacku. Krátkým dokumentárním filmem se snažíme přiblížit veřejnosti možnosti tzv. sdílené péče.

Program Denního stacionáře Slunečnice v březnu 2017

Program Denního stacionáře Slunečnice v březnu 2017

Představujeme březnový program akcí pro veřejnost v Denním stacionář Slunečnice.

Máme pro vás připravenu cestovatelskou besedu o Svaté zemi, turnaj v kuželkách, nebo třeba výlet do dřevěné chalupy a pečení chleba v peci. Uzdravení nemocných podpoříme společnou Modlitbou křížové cesty.

Všichni jsou srdečně vítáni!

Konference k ukončení programu švýcarsko-české spolupráce

Konference k ukončení programu švýcarsko-české spolupráce

V pátek 24. 2. nastal dlouho očekávaný den a náš partnerský projekt „Cesta za kvalitním životem seniorů na Valašsku“ dopěl ke zdárnému cíli. Naše mimořádná cesta s projektem trvala dlouhých 5 let a přinesla materiálně technické zabezpečení a metodickou podporu v hodnotě více než 28 miliónů korun.

Snažím se být jedním z nich, rozhovor s fotografem Josefem Vráželem

Snažím se být jedním z nich, rozhovor s fotografem Josefem Vráželem

Když se na Facebooku objevily jeho snímky z letošní charitní Tříkrálové sbírky, získávaly jeden like za druhým (pro nás, kteří se v této moderní terminologii neorientujeme – like  rovná se něco jako pochvala).

Řeč je o Josefu Vráželovi (1966). Právě on je autorem výstavy fotografií „Jsme vám nablízku“, která byla 2. března zahájena v Domě pokojného stáří v Novém Hrozenkově. Výstava fotografií je součástí oslav k 25. výročí organizace a v Domě pokojného stáří potrvá do 30. dubna. 

Doba půstu vybídne k milosrdenství

Doba půstu vybídne k milosrdenství

Arcidiecéze olomoucká - Kdo se modlí, ať se postí. Kdo se postí, ať je milosrdný. To si připomenou od 1. března věřící v Arcidiecézi olomoucké při Postní almužně. V postní době mohou udělat něco pro sebe i pro druhé. Například paní Jana z Olomouce si s mužem a dalšími šesti manželskými páry odříká každý rok část své výplaty. „Částku, kterou nastřádáme, pak všichni vhodíme do společné postní kasičky a věnujeme ji konkrétní rodině v našem okolí, která potřebuje pomoct. Poprvé jsme se spojili před třemi lety. Chtěli jsme přilepšit rodině s dětmi, jejichž tatínek byl nemocný a bez práce,“ říká paní Jana. Jen v Arcidiecézi olomoucké letos ve farnostech a v kostelích rozdají věřícím lidem 24 000 postních krabiček.

 

 

Zveme na vernisáž výstavy fotografií

Zveme na vernisáž výstavy fotografií

Přijměte pozvání a objevte svět Charity Svaté rodiny Nový Hrozenkov očima fotografa Josefa Vrážela.

Slavnostní zahájení výstavy fotografií o činnosti naší organizace proběhne v Domě pokojného stáří v Novém Hrozenkově dne 2.března od 16.00 hod. Jste srdečně zváni!

Jindřich Štreit. Obrazy, s nimiž lze rozmlouvat

Jindřich Štreit. Obrazy, s nimiž lze rozmlouvat

Muž s psíkem v náručí, detail ruky člověka žijícího osamoceně ve srubu a přesto si zachovávajícího kulturu, či vzkaz „Pán Ježíš tě miluje“ připevněný na improvizované polici... Poeticky laděné, nevtíravé, leč silně vypovídající fotografie ze života lidí bez domova autora Jindřicha Štreita nejsou pouze negativní výpovědí o palčivém fenoménu dnešní doby. Citlivým uchopením obrazů každodenního života v strastech i drobných radostech bezdomovectví razí cestu porozumění k těm, kteří se ocitli na okraji... 

Výtěžek letošní Tříkrálové sbírky překonal 100 milionů korun. Děkujeme!

Tříkrálové kolednice z Chotče na Pardubicku. Snímek Martina Chvojková

Obsah všech kolednických pokladniček Tříkrálové sbírky 2017 je úředně sečten. Výsledná částka koledy činí obdivuhodných 99,2 milionů Kč, spolu s DMS pak výnos poprvé překročil hodnotu sta milionů korun. To je o téměř 3 miliony více než loni. Výnos sbírky tradičně pomůže v České republice lidem v sociální nouzi, rodinám s dětmi v tísni, lidem s postižením či vážně nemocným, seniorům a dalším ohroženým skupinám obyvatel.

Program Denního stacionáře Slunečnice v únoru 2017

Program Denního stacionáře Slunečnice v únoru 2017

Představujeme únorový program akcí pro veřejnost v Denním stacionář Slunečnice.

Máme pro vás připraveno tradiční draní peří, výlet na Kosenku či masopustní průvod masek. Přijďte nás navštívit!

Nové vybavení pro půjčovnu kompenzačních pomůcek

Nové vybavení pro půjčovnu kompenzačních pomůcek

Rozšířili jsme a zmodernizovali vybavení půjčovny kompenzačních pomůcek.

Screen Shot 2015-10-07 at 20.20.24 VYBOR_DOBRE_VULEIOP, EU, MZ

 

Povídání o "Sdílené péči" na Hovězí

Povídání o "Sdílené péči" na Hovězí

Už jste slyšeli o „Sdílené péči“? Ne? Na Hovězí měli 12. 1. členové místního Senior klubu možnost se o ní dozvědět více.

Logo OPZ barevné

Charitní tým závodil na Karlovské 50

Charitní tým závodil na Karlovské 50

Charitní tým se o víkendu účastnil běžkařských závodů Karlovská 50 ve Velkých Karlovicích.

Pojeďte s námi na výlet sociálním autobusem

Pojeďte s námi na výlet sociálním autobusem

Máme pro vás nové tipy na výlety sociálním autobusem za zábavou, kulturou, či věděním v měsíci únoru! http://www.socialni-autobus.cz/ 

Sociální autobus

Karlovská 50 pro Charitu

Karlovská 50 pro Charitu

Pojeďte s námi 28. 1. 2017 "KARLOVSKOU 50". Věnujme tento náš běh všem, kteří se potýkají s nepřízní osudu a také činnosti naší organizace. Dejme okolí vědět kdo jsme a proč tu jsme.

Na Valašsku přinesla tříkrálová sbírka více darů než loni!

Tříkráloví koledníci

Je mrazivé počasí, teplota klesá k mínus 29 stupňům a na Valašsku se skupinky dětí se svými vedoucími rozhodují, zda vyjít hned poránu, či počkat až na předpoledne, kdy mráz trochu poleví. Ti odvážnější vyšli, jiní posečkali, ba dokonce napřed poobědvali a vyrazili.

Fotografie Tříkrálové sbírky 2017 na Valašsku

Program Denního stacionáře Slunečnice v lednu

Program Denního stacionáře Slunečnice v lednu 2017

Denní stacionář Slunečnice pořádá zajímavé akce pro veřejnost i v lednu 2017. Jste srdečně vítání!

Pletení slaměnek na chleba

Strýček Petrůj ukazuje, jak se pletou slaměnky

V úterý 20. prosince za námi do Denního stacionáře zavítala vzácná návštěva ze srdce jižního Valašská – přímo z Valašských Klobouk, a to strýček Petrůj a řemeslník Martin Fila. Nepřijeli s prázdnů, ale v rukách měli otepi slámy, průtěný koš plný řemeslných výrobků a na nohách klobucké papuče.

Vánoční posezení s rodinnými příslušníky

Vánoční posezení s rodinnými příslušníky

Tak, jako každý rok v období adventu, i letos jsme pořádali vánoční posezení u stromečku s obyvateli našich domů a jejich blízkými. Přípravy jsme započali výrobou adventních věnců, pozvánek, zdobením stromečků, výzdobou všech místností a pečením cukroví.

Denní stacionář Slunečnice na zámku

Denní stacionář Slunečnice na zámku

S Denním stacionářem Slunečnice jsme se 8. prosince vydali na Vsetínský zámek na výstavu nazvanou „Za dlouhých zimních večerů“.

Předvánoční setkání seniorů

Předvánoční setkání seniorů

Mrzlo, až praštělo, ale ani třeskutý mráz neodradil seniory od účasti na setkání, které pro ně pravidelně pořádáme. V tomto adventním čase to bylo setkání věru sváteční a plné překvapení.

Fotografie ze setkání seniorů

 

Adventní koncert s Mozartem a Brahmsem

Adventní koncert s Mozartem a Brahmsem

V sobotu 3. prosince 2016 uspořádala Charita Svaté rodiny Nový Hrozenkov 15. ročník tradičního adventního koncertu. Pozvání na kulturně-benefiční akci letos přijalo Klarinetové kvinteto Severočeské filharmonie Teplice. Hrozenkovský kostel sv. Jana Křtitele rozezněly tóny skladeb W. A. Mozarta a J. Brahmse.

Fotografie z Adventního koncertu

Díky Charitě přežívají lidé bez domova mrazy a oslavují Vánoce

Ilustrační snímek Jindřich Štreit

Teploty za oknem klesají pod nulu a úměrně s tím stoupá náš zájem o ty, jejichž domovem je ulice, lavička v parku, kolektor s teplovodním potrubím či opuštěné stavení. Lidé bez domova patří mezi nejohroženější skupiny obyvatel, a proto nepřekvapí, že těmto chudým bratřím a sestrám poskytuje Charita ČR své služby. Jak jsou charitní zařízení na nastávající sezónu připravena? A co chystají pro své klienty o Vánocích?

Podpořte nás
 

Sociální autobus

Sociální autobus

 
 

Sledujte nás na Facebooku