U VÁS DOMA I U NÁS...

365 DNŮ V ROCE...

SLUŽBY OD "A" DO "Z"...

Na Lávce to vonělo bezovým květem

Na Lávce to vonělo bezovým květem

Klienti vyráběli pravý domácí bezový sirup.

Téměř celý týden to na charitní Lávce vonělo. Vůně se nesla nejen místností, ale stačilo jen otevřít dveře, a provoněná byla i vedlejší ordinace lékaře. Za příjemné aroma mohly květy jednoho z nejznámějších léčivých keřů, a to černého bezu." Rozhodly jsme se, že zkusíme s klienty připravit sirup z černého bezu. Má léčivé účinky a je výborný i na osvěžení v horkých dnech.  V rámci procházky jsme nasbírali květy bezu, podle receptu naložili a ve čtvrtek léčivý nápoj scedili a nalili do lahví," vypráví  pracovnice hrozenkovské charity Andrea Ondráčková a Barbora Krutilková.

S nápadem, jak nazdobit obyčejnou láhev od vína a povýšit ji na "originální" charitní, přišla Andrea. "Představu jsem měla, ale do reálné podoby mi s ním pomohl až náš klient třiadvacetiletý František," vysvětluje a už teď přemýšlí, co se na Lávce bude vařit nebo vyrábět příště. "Snažíme se, abychom aktivity s klienty kombinovaly. V úterý většinou chodíme na procházky, do přírody, a ve čtvrtek něco vaříme nebo pečeme," dodává Andrea.

Posláním sociální rehabilitace Lávka je pomáhat uživatelům naučit se trvale žít se svým zdravotním omezením či jinými obtížemi a v praktickém životě překonávat některé nepříznivé dopady omezení a tím zůstat v místě, které si vybrali pro svůj život a v kruhu osob, v rámci kterého svůj život chtějí prožít. Jde tak především o nácvik aktivit směřujících k dosažení lepší samostatnosti a soběstačnosti. Příští aktivitou na Lávce zaměřenou na domácí vaření bude pudink či výroba džemu z jahod.

IMG_20190606_105237IMG_20190606_102527

IMG_20190606_102532