U VÁS DOMA I U NÁS...

365 DNŮ V ROCE...

SLUŽBY OD "A" DO "Z"...

Veletrh neziskových organizací aneb kde najdete pomoc

Veletrh neziskových organizací aneb kde najdete pomoc

Nový Hrozenkov: Charita Nový Hrozenkov spolupořádá dne 8. dubna 2019 veletrh neziskových organizací. Jedná se o interaktivní prezentaci subjektů, které v regionu Hornovsacka poskytují seniorům a lidem s hendikepem své služby. Akce nese název „Veletrh neziskových organizací aneb kde najdete pomoc“.

Každý z přibližně patnácti vystavovatelů bude na místě veřejnost seznamovat se svou činností. Místem konání je Nový Hrozenkov, prostranství před kostelem v čase od deseti do sedmnácti hodin. V rámci prezentačních stánků organizací bude k vidění například: simulace stáří a zrakových vad, ukázky canisterapie, doprava lidí s hendikepem či barometr nálady. Na vyzkoušení budou mechanické vozíky, polohovací lůžko, emoční karty, výměnný obrázkový komunikační systém, zátěžová deka, představí se různé workshopy, rukodělné dílny či fotografický koutek zaměřený na dobrovolnictví. Návštěvník bude mít možnost prohlédnout si unikátní bezbariérový autobus a sociální auto pro přepravu osob s omezenou pohyblivostí.

1_Veletrh NNO_plakát

Mezi prezentujícími organizacemi bude například Naděje Vsetín, Centrum pro dětský sluch Tamtam, Vzdělávací a komunitní centrum Integra, Dětské centrum Zlín, Auxilium, Charita Vsetin, Adorea Dobrovolnické centrum Vsetín, Středisko rané péče Olomouc, Diakonie České církve evangelické, nebo Charita Nový Hrozenkov.

Po skončení veletrhu bude následovat v hrozenkovském Lidovém domě talk show známého lanškrounského děkana, vypravěče a autora dvou knih Zbigniewa Czendlika.

20. března 2019, Ludmila Brousilová, PR, +420 734 685 464