Novinky

Výstava Vietnam Stories aneb Jak se žije Vietnamcům v České republice
2. září 2021 Charita Česká republika

Výstava Vietnam Stories aneb Jak se žije Vietnamcům v České republice

Vietnamci v České republice, to nejsou jen majitelé večerek a podnikatelé ve středním věku. Jsou to i senioři, děti a dospívající, progresivní „youngsters“. Vyrůstá tu již třetí vietnamská generace. Zveme vás na putovní výstavu fotografií, jejichž autorem je přední dokumentární fotograf Jindřich Štreit.

Program Denního stacionáře  Slunečnice - Září
31. srpna 2021 Co se děje u nás?

Program Denního stacionáře Slunečnice - Září

Léto se pomalu chýlí ke konci, ale není třeba být sentimentální. V Denním stacionáři Slunečnice si připravili spoustu aktivit. Budou se hrát kuželky, karty, zpracovávat bylinky, vyrábět pečený čaj a pomalu se připravovat na nadcházející chladné dny.  

Babí léto plné zážitků!
30. srpna 2021 Co se děje u nás?

Babí léto plné zážitků!

Kdy je nejvhodnější doba na výlety? No přece v září! Už není takové horko, ale ještě není zima. Využijte naší nábídky vžletů a navštivte krásná místa. V září se ze sociální dopravou můžete navštívit Zámek Milotice a Skanzen Strážnice, Svatý Hostýn nebo Luhačovice.

Milá návštěva na Charitě
26. srpna 2021 Co se děje u nás?

Milá návštěva na Charitě

V srpnu nás poprvé v našem staronovém Zázemí terénních služeb navštívila zakladatelka Charity Nový Hrozenkov – Božena Divínová.

Další pomocníci jsou na cestě
18. srpna 2021 Co se děje u nás?

Další pomocníci jsou na cestě

Jedná se o prodloužená elektrická polohovací lůžka, antidekubitní matrace v prodloužené i klasické délce, nepropustné potahy na matrace, invalidní vozíky, hrazdu k lůžku a vysoké chodítko. To vše jsme mohli zakoupit díky dotaci z Ministerstva zdravotnictví v programu – Pomoc terminálně nemocným a pečujícím v domácím prostředí.

Každý desátý obyvatel Česka má problémy s bydlením
17. srpna 2021 Charita Česká republika

Každý desátý obyvatel Česka má problémy s bydlením

Až milion lidí v Česku čelí vážným problémům s bydlením. Kromě bezdomovectví, které je krajním projevem krize bydlení u nás, přibývají další varovné příznaky. Mezi nejohroženější skupiny obyvatelstva patří seniorky a senioři, ti se v posledních letech dostávají stále častěji do bytové nouze. Ve své letošní zprávě před těmito jevy varuje iniciativa Za bydlení.

Slavit je  třeba stále
4. srpna 2021 Co se děje u nás?

Slavit je třeba stále

A zvlášť, když je k tomu důvod. A ten jsme měli a ne ledajaký. Jednalo se o krásné kulatiny klientky Denního stacionáře  Slunečnic Anny. Zazpívali jsme si, popřáli a předali malou pozornost. Paní Anna byla moc potěšená a svou radost dávala celý den najevo. Přinesla s sebou také pohoštění pro všechny přítomné. Jedlo se a pilo a veselo bylo…  

Jaké to bylo na besedě – Vstoupila nám do života demence?
2. srpna 2021 Co se děje u nás?

Jaké to bylo na besedě – Vstoupila nám do života demence?

 Očekávala jsem, že se budu nudit, usnu nebo budu nekonečné hodiny poslouchat odborné tlachání, které mi nebude dávat smysl. Mohu říct, že opak byl pravdou. Forma besedy mě překvapila. Mezi odbornými fakty se to totiž hemžilo informacemi „ze zákulisí“ z běžného života, tak jak to doopravdy je. Hlasy Lenky Vráželové a Evy Slováčkové nás provázely hodinu a půl z jednoho tématu do druhého, ani jsme si neuvědomili, že už uběhlo tolik času.

Startuje web společnosti Qualitas Optima 2020 na podporu nelékařských zdravotnických pracovníků
2. srpna 2021 Charita Česká republika

Startuje web společnosti Qualitas Optima 2020 na podporu nelékařských zdravotnických pracovníků

Další vzdělávání a zvyšování odbornosti charitních sester je pro nás samozřejmostí. I proto už v červnu 2020 vznikla organizace Qualitas Optima 2020, jejímž smyslem je podpora nelékařských zdravotnických pracovníků se zaměřením na všeobecné a praktické sestry. Nyní nově spouštíme webové stránky této společnosti, kde můžete najít všechny aktuální informace. Naším cílem je poskytnout sestrám možnost vyměňovat si zkušenosti, prosazovat lepší podmínky pro práci a zvyšovat jejich odbornost v oborech, ve kterých se pohybují. Dobře totiž víme, že sestry jsou v rámci poskytovatelů zdravotních služeb naprosto nepostradatelné.

Nabitý srpnový program Denního stacionáře Slunečnice
30. července 2021 Co se děje u nás?

Nabitý srpnový program Denního stacionáře Slunečnice

Na co všechno se můžou těšit v srpnu klienti Denního stacionáře Slunečnice?  Na programu je toho spousta. Od pečení buchet, smažení palačinek, hraní karet, klidného posezení u kávy, až po vyrábění pečeného čaje, sušení bylinek a mše svaté u kapličky v Lušové. To zase bude spoustu krásných dní, na které budou všichni ještě dlouho vzpomínat!

Něžná krása fuchsií v Buchlovicích
29. července 2021 Co se děje u nás?

Něžná krása fuchsií v Buchlovicích

Ve čtvrtek 8. července jsme se za horkého a slunečného rána vydali našim charitním autobusem do Buchlovic. Na výlet jsme se těšili, ale zároveň jsme měli trochu obavy, neboť předpověď slibovala ten den tropické teploty. Cesta proběhla bez problémů a my jsme zamířili do zámeckého parku, kde probíhala každoroční tradiční výstava fuchsií.

Na pomoc Německu po ničivých povodních zřizujeme finanční sbírku
22. července 2021 Charita Česká republika

Na pomoc Německu po ničivých povodních zřizujeme finanční sbírku

My z Charity jsme v myšlenkách s našimi kolegy z Německa, kteří vytrvale pomáhají s odstraňováním následků mohutných záplav, které v minulém týdnu zasáhly západ země. Charita Německo pro nás dlouhodobě představuje velmi důležitého partnera. V minulosti nás finančně i materiálně podpořila, například při velkých povodních, a v 90. letech nám významně pomohla vybudovat strukturu po revoluci obnovovaných Charit. I díky ní jsme se dostali na vysoce profesionální úroveň, na které dnes jsme. Panuje mezi námi mnohaleté partnerství, kterého si velmi vážíme.   

Nabídka výletů na srpen
19. července 2021 Co se děje u nás?

Nabídka výletů na srpen

Léto je v plném proudu. Využijte slunečné dny a vydejte se na zajímavá místa s naším autobusem Hrochem. V srpnu navštívíme Květnou zahradu v Kroměříži, Svatý kopeček u Olomouce, Zámek v Lešné u Valašského Meziříčí a muzeum gobelínů. Vyedejte se s námi a naším bezbariérovým autobusem za zážitky.  

Denní stacionář Slunečnice na cestách
14. července 2021 Co se děje u nás?

Denní stacionář Slunečnice na cestách

Léto je v plném proudu, mše svaté u nás ve stacionáři jsou teď jen poskrovnu, tak jsme se spolu s uživateli rozhodli, že se mše svaté budeme účastnit v kostele. A že si k tomu dáme ještě nějaký malý výlet.

Exekuce v Česku čeká změna. Poslanci schválili novelu exekučního řádu
9. července 2021 Charita Česká republika

Exekuce v Česku čeká změna. Poslanci schválili novelu exekučního řádu

Poslanecká sněmovna ve středu 7. července schválila na mimořádné schůzi novelu exekučního řádu se senátními úpravami. Zákon přinese zásadní změny, které uleví až 720 tisícům lidí v exekuci. Předloha počítá s šestiletou lhůtou, po jejímž uplynutí by exekutor při splnění určitých podmínek zastavil dlouhodobou bezvýslednou exekuci. Zastavování nynějších šestiletých a delších exekucí by tak mohlo začít v roce 2023.