Zprávy z Charity Nový Hrozenkov

Nabídka výletů na srpen
19. července 2021 Co se děje u nás?

Nabídka výletů na srpen

Léto je v plném proudu. Využijte slunečné dny a vydejte se na zajímavá místa s naším autobusem Hrochem. V srpnu navštívíme Květnou zahradu v Kroměříži, Svatý kopeček u Olomouce, Zámek v Lešné u Valašského Meziříčí a muzeum gobelínů. Vyedejte se s námi a naším bezbariérovým autobusem za zážitky.  

Stacionář na cestách
14. července 2021 Co se děje u nás?

Stacionář na cestách

Léto je v plném proudu, mše svaté u nás ve stacionáři jsou teď jen poskrovnu, tak jsme se spolu s uživateli rozhodli, že se mše svaté budeme účastnit v kostele. A že si k tomu dáme ještě nějaký malý výlet.

Kácení máje zalité sluncem
21. června 2021 Co se děje u nás?

Kácení máje zalité sluncem

První červnový den jsme v Halenkově ve stacionáři Slunečnice oslavili tradičním kácením máje. Jelikož jsme celý měsíc májku bedlivě hlídali, zdobila nám zahradu až do konce května a tudíž jsme ji mohli obřadně pokácet.

Kam jedeme na výlety v červnu a červenci?
3. června 2021 Co se děje u nás?

Kam jedeme na výlety v červnu a červenci?

Autobus Hroch vyráží během následujících měsíců na 4 výlety. Zabalte si batoh a vyražte s námi poznávat krásy světa. V nabídce jsou třeba Luhačovice, Svatý Hostýn, Buchlovice, nebo oblíbená Turzovka . Když je venku tak pekně, tak přece nemůžeme sedět doma!

Beseda pro veřejnost: Vstoupila nám do života demence
3. června 2021 Co se děje u nás?

Beseda pro veřejnost: Vstoupila nám do života demence

Za Charitu Nový Hrozenkov bychom vás rádi pozvali na první ze tří besed na témata neurodegenerativích onemocnění. Beseda je určena pro všechny, kteří by se rádi dozvěděli více o tématice demence a Alzheimerovy choroby. Problematika demence se netýká pouze člověka, který tuto diagnózu má, ale týká se celé rodiny, pro kterou onemocnění představuje obrovskou zátěž.  

Pastorace jinýma očima
31. května 2021 Co se děje u nás?

Pastorace jinýma očima

Když jsem nedávno potkala naši pastorační asistentku ve dveřích, na otázku Kde byla? mi odpověděla: „S paní K. na mši. Kdybys ji viděla, úplně zářila. Do kostela se často nedostane, moc už toho neuchodí. Nedávno ji umřel manžel a teď žije v domě sama.  Vždy se společně modlili a to ji chybí." Její odpověď mě velmi zaujala, zjistila jsem totiž, že vůbec nemám ponětí, co vlastně takový pastorační asistent dělá. Domluvila jsem si proto návštěvu. Místo planého povídání v kanceláři jsme spolu vyjely do terénu.  

První jarní výlet na Svatý Hostýn
28. května 2021 Co se děje u nás?

První jarní výlet na Svatý Hostýn

Charitní autobus Hroch po nekonečné dlouhé době odstartoval sezónu výletů. Kam jinam by měla směřovat jeho “první“ cesta než na Svatý Hostýn. Poutní cesta našeho autobusu začala 20. května ve Velkých Karlovicích, tam byl ještě poloprázdný. V Hovězí, kde byla jeho poslední zastávka, už byl slyšet hlahol poutníků. Z poloprázdného autobusu se stal rázem autobus plný. 

V Charitě Nový Hrozenkov obnovujeme vozový park
24. května 2021 Co se děje u nás?

V Charitě Nový Hrozenkov obnovujeme vozový park

Mít kvalitní vozový park je pro práci pečovatelek a zdravotních sestřiček v terénu velmi důležité. Navíc bez aut se do vzdálených údolí jen tak snadno nedostanete. Tomu odpovídají i ujeté kilometry všech charitních aut. Pro zajímavost, pokud byste jezdili každý třetí den z Nového Hrozenkova do Říma a zpět, vyšlo by to s najetými kilometry úplně nastejno. Proto je třeba auta neustále obnovovat. Modernizace vozového parku probíhá právě v letošním roce.

Jak jsme s klienty Domu pokojného stáří stavěli májku
17. května 2021 Co se děje u nás?

Jak jsme s klienty Domu pokojného stáří stavěli májku

Toho rána se nesla naším Domečkem příjemná atmosféra, jako každým dnem. Dnes však byla jiná, plna očekávání, příprav, těšení se…

Další zastávka Svatý Hostýn, nastupte si!
13. května 2021 Co se děje u nás?

Další zastávka Svatý Hostýn, nastupte si!

Náš Charitní nízkopodlažní autobus Hroch se probudil ze zimního spánku a těší se na první výlet. Využijte toho a svezte se s ním na Svatý Hostýn. Více informací naleznete v následujícím článku.