První jarní výlet na Svatý Hostýn Zobrazit fotogalerii
28. května 2021 Co se děje u nás?

První jarní výlet na Svatý Hostýn

Charitní autobus Hroch po nekonečné dlouhé době odstartoval sezónu výletů. Kam jinam by měla směřovat jeho “první“ cesta než na Svatý Hostýn. Poutní cesta našeho autobusu začala 20. května ve Velkých Karlovicích, tam byl ještě poloprázdný. V Hovězí, kde byla jeho poslední zastávka, už byl slyšet hlahol poutníků. Z poloprázdného autobusu se stal rázem autobus plný. 

Počasí nám taky vyšlo a z deštivého rána se začalo pomalu klubat slunce. K bazilice Nanebevzetí Panny Marie jsme dorazili kolem deváté hodiny a vydali jsme se dovnitř na mši. Tu sloužil páter Stuchlý. Poté jsme se každý na vlastní pěst porozhlídli po kopci. Navštívili jsme otevřené krámky, nakoupili oplatky, zašli si pro zázračnou uzdravující vodu. Někteří z nás se vydali na druhou mši, jiní si zašli na  kávu a zákusek, nebo se slunili na lavičkách pod bazilikou. Prostě každý zde strávil čas podle své libosti. Navštívili jsme také Kapli Panny Marie LaSalettské o které málokdo ví, a to už se pomalu blížila hodina odjezdu.  Cestou zpátky jsme si zazpívali několik písniček a těšili se z nových zážitků.

Pokud byste se s námi taky někdy chtěli vydat na výlet, tak na poslední straně naleznete jejich aktuální nabídku. Můžete s námi navštívit:

  • 8.června — Jarní Luhačovice cena: 290,– Kč
  • 15.června — Svatý Hostýn cena: 280,– Kč
  • 8.července — Buchlovice – krása fuchsií cena: 390,– Kč
  • 15.července — Turzovka – poutní výlet cena: 250,– Kč +cestovní připojištění

Nízkopodlažní autobus můžeme zapůjčit na výlety vícečlenným skupinám seniorům, hendikepovaným osobám, rodinám s dětmi, atd...  Kam s autobusem vyrazíte je už jen na vás.  Inspiraci na výlety s naším autobusem a podrobnější informace vám může poskytnout vedoucí sociální dopravy Jana Němečková na telefonu 734 875 592 nebo emailu jana.nemeckova@charita.nhrozenkov.cz.