VÝZNAMNÝ DEN CHARITY NOVÝ HROZENKOV – 17. PROSINEC
17. prosince 2020 Co se děje u nás?

VÝZNAMNÝ DEN CHARITY NOVÝ HROZENKOV – 17. PROSINEC

17. prosinec je pro Charitu Nový Hrozenkov významný den.  V tento den proběhly dvě důležité události jedna v roce 2003 a druhá o tři roky později v roce 2006.  Podívejte se, jak na tento den vzpomíná paní ředitelka Dana Martinková.

dps2dps3Před sedmnácti lety (17. 12. 2003) proběhlo slavnostní otevření „domečku“ v Novém Hrozenkově.  Dům požehnal při slavnostní mši svaté arcibiskup Graubner v malé kapli, která je součástí domečku. Budova byla ve vlastnictví Charity Nový Hrozenkov už od roku 1998. Organizaci se ho v té době podařilo získat za podpory obecního úřadu v Novém Hrozenkově.

Po rekonstrukci a slavnostním otevření byl „domeček“ určen pro 14 klientů využívajících pobytovou službu. Taky byl v domečku umístěn denní stacionář a zázemí pečovatelské služby. Za chvíli začal být dům pro všechny služby trochu těsný.

dps4koncert adventníPo třech letech provozu se proto přemístila pečovatelská služba na „Ingstav“.  A pro denní stacionář byl vytipován nový dům v Halenkově (dnes Víceúčelový charitní dům). Část finančních prostředků na rekonstrukci domu v Halenkově byla získána z Adventního koncertu České televize pro Charitu Nový Hrozenkov. 

Koncert proběhl o tři roky později ve stejný den (17. 12. 2006) v katedrále sv. Víta. Atmosféra koncertu byla úžasná. Koncert moderovali společně paní Fisherová, paní Kubišová a mistr Kačer, ten s námi vedl rozhovor. Účinkovali Schola Gregoriana, komorní orchestr Quatro, dětské sbory Kantiléna a Radost. Bylo to moc příjemné. Zvlášť když nás přijel podpořit celý autobus z Valašska. Po ukončení koncertu se na nádvoří před katedrálou sv. Víta rozezněly Valašské písně. Na chvíli byla Praha naše. Moc ráda na to vzpomínám.

 

Dana Martinková

ředitelka Charity Nový Hrozenkov

 

 

odkaz na článek České televize: https://www.ceskatelevize.cz/porady/10091188816-adventni-koncert/206562224300004/